18. juli 2025

Ugens Bolig: Attraktiv og familievenlig beliggenhed

Ugens Bolig, der i denne uge præsenteres af EDC Huset Hinnerup, er beliggende i Hinnerup, tæt på skole, fritidsaktiviteter, og med blot få minutter til midtbyen.

Velkommen til det eftertragtede Rønvangen. Denne gang er det nr. 84, som vi har fået til salg.
Rønvangen 84, 8382 Hinnerup, er en rummelig og velindrettet ejendom, der kombinerer moderne komfort med en attraktiv og familievenlig beliggenhed. Boligen rummer 168 m² fordelt over to plan og ligger på en dejlig grund på 921 kvadratmeter.


I stueplan finder du to værelser med mulighed for at etablere et tredje, hvilket giver god plads til både familie og gæster. Hjertet i hjemmet er den lyse stue med et stort vinduesparti, der lader dagslyset strømme ind og skaber en varm og indbydende atmosfære. 

Køkkenet er centralt placeret og let tilgængeligt fra de øvrige rum, mens gulvvarme i badeværelset, entréen, gæstetoilettet og stuen sikrer en behagelig hverdag. Derudover er der et praktisk bryggers og gode gangarealer, der binder boligens rum naturligt sammen.


På førstesalen finder du en rummelig stue med en fantastisk udsigt, der strækker sig så langt øjet rækker, samt et værelse, der kan bruges til soveværelse, gæsteværelse eller hobbyrum. Førstesalen tilbyder dermed et privat og fleksibelt område, hvor du kan nyde både roen og udsigten.


Boligens beliggenhed gør hverdagen nem og bekvem, især for børnefamilier. Med kort afstand til legepladser, den eftertragtede Rønbækskole og ind­købs­mu­lig­he­der samt byens mange butikker og tilbud, er alt inden for rækkevidde.


Med sin gode planløsning, moderne komfort og den fantastiske udsigt fra førstesalens stue er Rønvangen 84 et hjem, der opfylder både praktiske og æstetiske ønsker – et ideelt valg for familier og andre, der ønsker en bolig med plads og nærhed til byens liv.

Fakta:


Type: Villa

Pris: 3.350.000

Ejerudgift pr. md: 3.096 kr. 

Bolig m2: 168 m2

Grund m2: 921

Jonas Hooge
Jonas Hooge
Jonas står overordnet for det redaktionelle på byensnyt.dk og sørger samtidig for, at der også er styr på det kommercielle setup. Jonas har boet i Hadsten siden 2008, og har gennem flere år, været aktiv i foreningslivet i byen, både som udøver og i bestyrelser.

Relaterede artikler